Wybierz serię drukarki

Popularne drukarki

Pozostałe modele Panasonic

wszystkie
Panasonic KX-P 1150 Panasonic KX-P 1150 Panasonic KX-P 2130 Panasonic KX-P 2130 Panasonic KX-P 1694 Panasonic KX-P 1694 Panasonic KX-P 3696 Panasonic KX-P 3696

Znajdź odpowiedni produkt

Druk Igłowy Panasonic

Drukarki igłowe Panasonic

Drukarki igłowe należą do drukarek mozaikowych, które z roku na rok stają się niestety coraz mniej popularne, ze względu na obecność na rynku drukarek atramentowych oraz laserowych. Charakteryzując drukarki igłowe, można je podzielić na drukarki igłowe monochromatyczne oraz kolorowe. Tworzenie wydruku za pomocą drukarki igłowej możliwe jest poprzez uderzenia igieł w taśmę barwiącą. Drukarki igłowe Panasonic zawierać mogą 9, 24 lub 48 igieł. Im większa liczba igieł, tym powstały wydruk jest lepszy, czyli bardziej precyzyjny. Atutem mechanizmu działania igieł jest ich siła podczas uderzenia, która umożliwia wydrukowanie danej treści czy obrazu na kilku arkuszach papieru w trakcie jednego wydruku.

Taśmy barwiące do drukarki igłowej Panasonic

Jedną z głównych zalet drukarek igłowych w porównaniu z drukarką atramentową i laserową są stosunkowo niskie koszty związane z jej utrzymaniem. Materiałem eksploatacyjnym jest przede wszystkim taśma barwiąca do drukarek igłowych. W zależności od konkretnego modelu taśma jest czarna lub kolorowa. Nie możemy również zapomnieć o doborze odpowiedniego papieru. Do dyspozycji mamy papier komputerowy samokopiujący w wariancie pojedynczych arkuszy papieru albo w postaci papieru ciągłego.

Zastosowanie drukarek igłowych

Pomimo spadku zainteresowania drukarkami igłowymi są one nadal dość często kupowane ze względu na wysoką wydajność i jakość. Drukarki igłowe znalazły głównie zastosowanie do wydruku faktur. To idealne rozwiązanie umożliwiające jednoczesny wydruk oryginału i kopii. Rozważając zakup drukarki igłowej, należy liczyć się z tym, że urządzenie to jest głośniejsze niż drukarka atramentowa czy laserowa. Na uwadze należy mieć fakt, że drukarki igłowe słyną z niezawodności i charakteryzują się gwarancją na lata, co w dzisiejszych czasach jest rzadką cechą określającą sprzęt komputerowy.

zamknij

zamknij